Dostęp do otwartych danych UE
EUROPAPortal Otwartych Danych UEStrona główna
Menu
Widok ogólny Narzędzia Zasoby edukacyjne Projekty

Portal Otwartych Danych Unii Europejskiej daje dostęp do otwartych danych publikowanych przez instytucje i organy UE. Wszystkie dane, które znajdziesz za pośrednictwem tego katalogu, można swobodnie wykorzystywać do celów zarówno komercyjnych, jak i niekomercyjnych.

W centrum uwagi

Antibiotic resistance in EuropeEU clinical trials register Traditional herbal medicinal productsReports of side-effects reactions to medicines

Dowiedz się więcej o lekach!


Co roku Światowa Organizacja Zdrowia organizuje obchody Światowego Dnia Zdrowia. W UE Europejska Agencja Leków (EMA) przeprowadza ocenę naukową leków oraz nadzoruje ich bezpieczeństwo.

Dzięki otwartym zbiorom danych publikowanym przez EMA w Portalu Otwartych Danych UE dostępnych jest szereg przydatnych informacji o lekach poddawanych ocenie, produktach leczniczych do stosowania u ludzi i zwierząt, lekach ziołowych itp.
Więcej informacji o farmakologii i lekach można również znaleźć w aplikacji Drugle, która korzysta z danych pochodzących z EMA i innych źródeł.


 

Twitter


EUROPEJSKI PORTAL DANYCH
Europejskie dane publiczne
Jeżeli poszukujesz danych pochodzących z konkretnego kraju europejskiego, możesz również odwiedzić Europejski Portal Danych.