Portál otvorených dát EÚ
EUROPAPortál otvorených dát EÚDomovská stránka
Menu
Prehľad Nástroje Znalostné centrum Projekty

Portál otvorených dát Európskej únie poskytuje prístup k dátam publikovaným inštitúciami a inými organizáciami EÚ. Všetky dáta, ktoré nájdete v tomto katalógu, sa môžu používať na komerčné i nekomerčné účely.

Hlavná téma

Health Programmes in EU - ChafeaChild protection system in EU - EU Agency for fundamental rightsLife expectancy at birth in EU

Európske kultúrne dedičstvo


Rok 2018 je Európskym rokom kultúrneho dedičstva. Spoločné výskumné centrum vyvinulo nový online nástroj – interaktívne mapy príbehov o kultúrnom dedičstve – s cieľom zviditeľniť európske kultúrne dedičstvo a zvýšiť pocit spolunáležitosti k spoločnému európskemu kultúrnemu priestoru. Tieto pravidelne aktualizované mapy obsahujú odkazy na digitálnu platformu EÚ pre kultúrne dedičstvo Europeana.

Na týchto stránkach sa môžete dozvedieť, ako Európska únia a jej partneri chránia a propagujú európske kultúrne dedičstvo a ako ho približujú verejnosti. Takisto tu môžete objavovať umelecké diela, artefakty, knihy, videozáznamy a zvukové záznamy z tisícov múzeí, galérií, knižníc a archívov z celej Európy a dozvedieť sa viac o našom kontinente a jeho kultúrnej histórii.


 

Twitter


PORTÁL EURÓPSKYCH ÚDAJOV
Európske verejné údaje
Ak hľadáte údaje z konkrétnej európskej krajiny, môžete navštíviť aj Portál európskych údajov.