Piekļuve Eiropas Savienības brīvi pieejamajiem datiem
EUROPAES Atvērto datu portālsPar datu portālu
Menu
Pārskats Zināšanu bāze Projekti Sandbox

Eiropas Savienības Atvērto datu portāls nodrošina piekļuvi ES iestāžu un citu struktūru datiem, kuru apjoms arvien palielinās.  Varat izmantot šos datus komerciāliem un nekomerciāliem mērķiem.

Par velti sniedzot ērtu piekļuvi datiem, vēlamies jums palīdzēt tos inovatīvi izmantot un likt lietā to ekonomisko potenciālu.  Portāla mērķis ir arī palielināt ES iestāžu un citu struktūru caurskatāmību un pārskatatbildību.

Īsi un kodolīgi par ES Atvērto datu portālu

ES atvērto datu portāls

Eiropas Savienības Atvērto datu portālu izveidoja 2012. gadā atbilstīgi Eiropas Komisijas Lēmumam 2011/833/ES par Komisijas dokumentu atkalizmantošanu.

Visas iestādes ir aicinātas, kad vien ir tāda iespēja, darīt plašai sabiedrībai pieejamus datus par savām darbībām.  Tas nozīmē, ka datus var atkalizmantot par velti  un bez ierobežojumiem, kas izriet no autortiesībām.

Brīvi pieejami dati — kādi ir ieguvumi?

Plašas sabiedrības iespēja atkalizmantot  datus stimulē:

  • ekonomisko attīstību ES,
  • ES iestāžu caurskatāmību.

Dati ietver:

  • ģeogrāfiskus, ģeopolitiskus un finansiālus datus,
  • statistiku,
  • vēlēšanu rezultātus,
  • tiesību aktus,
  • datus par noziedzību, vidi, transportu un zinātniskiem pētījumiem.

Visi šie dati ir brīvi pieejami.  Tos var atkalizmantot datubāzēs, ziņojumos vai projektos. ES iestādes un citas ES struktūras piedāvā  datus dažādos digitālos formātos.  

Principā datus varat izmantot par velti ar noteikumu, ka norādāt avotu (sk. juridisko paziņojumu). Uz nelielu datu daļu attiecas speciāli atkalizmantošanas nosacījumi, kuru vairums ir saistīts ar trešo personu intelektuālā īpašuma aizsardzību. Jūs atradīsiet saiti uz šiem nosacījumiem attiecīgo datu lapās.

Kam kalpo portāls?

Tas nodrošina:

Atvērto datu portāla komanda

Vietni uztur neliels starptautisks darbinieku kolektīvs ES iestāžu Publikāciju birojā Luksemburgā. Mēs strādājam kopā ar datu sniedzējiem, lai datus standartizētu un padarītu pieejamākus.  Mūsu mērķis ir pievērst šiem datiem pēc iespējas plašākas sabiedrības uzmanību.

Pastāvīgi strādājam pie Atvērto datu portāla uzlabošanas. 

ES atklato datu reklamkarogi

250x250

468x60

180x150

728x90